петок, март 5, 2021

ЕДС доминира на целосно либерализираниот пазар на струја во С. Македонија

Компанијата ЕДС, како доминантен играч продаде најмногу струја до крајните потрошувачи во 2019, годината во која за прв пат започна да функционира целосно либерализираниот...
Повеќе

  Нафта

  Горивата поскапуваат за еден до 1,5 денар

  Со одлука на Регулаторната комисија од ноќеска малопродажните цени на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95, на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство...

  Бензините поскапуваат по еден денар, дизелот поскапува половина денар

  Бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе поскапат за денар по литар, а за половина денар ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и Екстра лесното масло за домаќинство...

  Бензините поскапуваат од половина до еден денар, а дизелот за 1,5 денари

  Со одлука на Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) од вечер на полноќ  малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се зголемува за 1,00 денар/литар, а...

  Бензините поскапуваат за 1,5, а дизелот за 1 денар

  Цените на бензините од ноќеска на полноќ се зголемуваат за 1,5 денари за литар, а дизел горивата поскапуваат за еден денар, одлучи денеска Регулаторната...

  Огромен пад на приходите на нафтените компании поради пандемијата

  Пандемијата со Ковид-19 негативно влијае и врз глобалната индустрија на нафта и гас, покажуваат финансиските извештаи на водечките нафтени компании за 2020 година. Англо-холандскиот нафтен...

  Цените на бензините и дизелот останаа непроменети, поевтинува екстра лесното масло

  Малопродажните цени на бензините и дизелот остануваат непроменети, од ноќеска на полноќ нова пониска цена ќе има Екстра лесното масло за домаќинство за половина...

  Дизелот поевтинува за половина денар по литар

  Дизелот од ноќеска на полноќ поевтинува за половина денар по литар, а цената на останатите горива останува иста, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика и...

  Од полноќ горивата поевтинуваат за 2 денари, нафтата за домакинство за 13 денари

  Од вечерва на полноќ малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, како и на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) се намалуваат за два денара...

  Горивата поскапи за денар до 1,5 денари по литар

  Горивата од ноќеска на полноќ поскапуваат за денар до 1,5 денари за литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ). Малопродажните цени...

  Прочитај

  Струја