петок, април 19, 2024
spot_img
Повеќе

  Дизелот поевтинува за два денара

  Малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) од полноќ се намалува за 2,00 денара и еден литар ќе чини 78,50 данари, соопшти Регулаторната комисија за енергетика.

  Цената на останатите горива е непроменета, па така  цената на „еуросупер -95“ останува  83 денари по литар, на  „еуросупер- 98“ е  85,50 денари.

  Останува и цената на  масло за горење на 77,50 денари по литар, и цената на мазутот која изнесува  42,901 денари по килограм.

   

  НАЈНОВИ ВЕСТИ