среда, април 17, 2024
spot_img
Повеќе

  Заврши мини ремонтот, Блок 2 на РЕК Битола вратен на мрежа

  Блок 2 на РЕК Битола е вратен на мрежа утрово во 9:53 часот.

  Од РЕК Битола соопштија дека постројката е повторно ставена во фунција по завршување на активностите за нега и санација.

  – Согласно планот за производство на АД ЕСМ, РЕК Битола продолжува со работа со полн капацитет, односно со трите блока, се вели во соопштението.

  Активностите за санација на постројката се одвиваа во изминатите две недели.

  НАЈНОВИ ВЕСТИ