петок, мај 17, 2024
spot_img
Повеќе

    Дизелот и Еуросупер БС 98 поевтинуваат за 0,5 денари

    Малопродажните цени на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98, на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство на (ЕЛ-1), од полноќ се намалуваат за 0,50 денaри по литар, а цената на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 останува иста, соопшти денеска Регулаторната комисија за енергетика.

    Новата цена на ЕУРОСУПЕР БС 98 ќе биде 89,50 денари за литар, ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) ќе се продава за 75,50, а Екстра лесното масло 1 (ЕЛ-1) за 75,50 денари.

    За 2,107 денари поскапува Мазутот М-1 НС и еден килограм ќе лини 46,661 денари.

    НАЈНОВИ ВЕСТИ