сабота, април 20, 2024
spot_img
Повеќе

    С Македонија повторно „краде“ струја од европската мрежа

    Северна Македонија повторно влече струја од европската мрежа, иако строго беше опомената дека не смее да го прави тоа, обелодени вечерва директорот на МЕПСО, Орхан Муртезани во интервју во „Топ тема“ на Телма.

    На што се должи дисбалансот и колку ќе чини тоа, во овој момент е рано да се пресмета. Но, Муртезани беше директен дека С Македонија повторно, веднаш била опомената поради незаконско повлекување европска струја.

    НАЈНОВИ ВЕСТИ