петок, јули 19, 2024
spot_img
Повеќе

  Поскапуваат дизелот и мазутот

  Малопродажните цени на дизелот и на  масло за домаќинство (ЕЛ-1) од полноќ се зголемуваат за 1 денар по литар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика.

  Новата цена на дизелот  ќе биде 80,50, а на Екстра лесното масло за домаќинство  77,50 денари за литар.

  Малопродажните цени на бензините „еуросупер-95“ и „еуросупер-98“ не се менуваат.

  За 1,149 денари поскапува Мазутот М-1 НС и еден килограм ќе чини 41,881 денари

  НАЈНОВИ ВЕСТИ