четврток, јуни 13, 2024
spot_img
Повеќе

  Дизелот поскапува за 1,5 денари

  Од полноќ поскапуваат горивата од пола до денар ипол, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

  Еуросупер БС-95 поскапува за пола денар и ќе се продава по цена од 81 денар за литар, Еуроспер БС-98 поскапува за еден денар и од полноќ новата цена ќе биде 83,50 ден/литар.

  Дизелот поскапува за денар ипол и тој ќе се продава по цена од 79,50 ден/лит.

  За пола денар се намалува цената на Екстра лесното масло за домаќинство кое од полноќ ќе се продава по цена од 76,50 ден/лит.

  Се намалува и цената на Мазутот М-1 НС за 0,620 ден/кг, во однос на претходно утврдената цена. Новата цена на мазутот ќе биде 40,732 ден/кг.

  НАЈНОВИ ВЕСТИ