недела, јули 21, 2024
spot_img
Повеќе

    Дизелот поевтинува за два денара, цените на бензините остануваат исти

    Малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) од полноќ се намалува за 2,00 денара и ќе изнесува 94,00 денари за литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

    Цените на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, како и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) и на Мазутот М-1 НС не се менуваат.

    НАЈНОВИ ВЕСТИ