петок, јуни 14, 2024
spot_img
Повеќе

    Дизелот поевтинува за 2,5 денари

    Малопродажните цени на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство на (ЕЛ-1) од полноќ се намалуваат за 2,50 денари по литра, а на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 не се менуваат, одлучи денска Регулаторната комисија за енергетика.

    Новата цена на ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) ќе биде 78,00, а на Екстра лесното масло 77,50 денари за литар.

    Поевтинува и Мазутот М-1 НС и еден килограм ќе чини 43,743 денари.

    НАЈНОВИ ВЕСТИ