сабота, февруари 27, 2021

ЕДС доминира на целосно либерализираниот пазар на струја во С. Македонија

Компанијата ЕДС, како доминантен играч продаде најмногу струја до крајните потрошувачи во 2019, годината во која за прв пат започна да функционира целосно либерализираниот...
Повеќе

  Аеродром и Ново Лисиче без парно греење

  Скопските населби Аеродром и Ново Лисиче попладнево се без парно греење.

  Како што информираат од БЕГ, причината е дефект на топланата Исток.

  Се работи на отстранување на дефектот. Сите други топлани во Скопје функционираат нормално и без застој, велат од БЕГ.

  Latest Posts

  НАЈНОВИ ВЕСТИ

  Струја