вторник, март 9, 2021

ЕДС доминира на целосно либерализираниот пазар на струја во С. Македонија

Компанијата ЕДС, како доминантен играч продаде најмногу струја до крајните потрошувачи во 2019, годината во која за прв пат започна да функционира целосно либерализираниот...
Повеќе

  Грешка 404 - Страната не е пронајдена!

  Се извинуваме, страната која ја побаравте неможе да биде лоцирана.

  Бензините поскапуваат по половина денар, цената на дизелот со иста цена

  Бензините од ноќеска на полноќ поскапуваат за половина денар по литар, а цената на дизелот останува иста, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). ...

  Соларните панели на покривите на згради се задолжителни во Берлин од 2023 година

  Во главниот град на Геманија, Берлин, донесена е одлука за задолжително поставување на фотоволтаични или термално-соларни инсталации на покривите на новите згради како и...

  Заев: Преку договорот од Преспа остваривме соработка со Грција во енергетиката со што стануваме земја којашто предничи во регионот по инвестиции во зелена енергија

  „Економската соработка со Грција после Преспа бележи развој кој не можеше да се замисли пред тоа“, рече во интервју за Слободна ТВ, претседателот на...

  Прекини во снабдување на електрична енергија за вторник 09 03 2021

  Прекини во снабдување на електрична енергија за вторник 09 03 2021

  Прекини во снабдување на електрична енергија за сабота 06 03 2021 и понеделник 08 03 2021

  Прекини во снабдување на електрична енергија за сабота 06 03 2021 и понеделник 08 03 2021

  Стартува изградбата на далекуводот Штип – Овче Поле

    Инвестицијата од  1,41 милион евра  треба да биде готова до крајот на октомври годинава   Почна реконструкцијата на основниот 110 киловолтен далекувод од Штип до...

  Прекини во снабдување на електрична енергија за петок 05 03 2021

  Прекини во снабдување на електрична енергија за петок 05 03 2021

  Прекини во снабдување на електрична енергија за четврток 04 03 2021

  Прекини во снабдување на електрична енергија за четврток 04 03 2021

  Прекини во снабдување на електрична енергија за среда 03 03 2021

  Прекини во снабдување на електрична енергија за среда 03 03 2021

  Прочитај

  Струја