четврток, декември 1, 2022
spot_img
Повеќе

    Прекини во снабдување на електрична енергија за петок 20 05 2022

    Прекини во снабдување на електрична енергија за петок 20 05 2022

    ПочетокКраjКЕЦАдреса
    2022-05-20 09:00:002022-05-20 16:00:00БитолаДел од с. Црнобуки
    2022-05-20 08:55:002022-05-20 15:00:00Битолас. Стрежево и Брана Стрежево
    2022-05-20 08:10:002022-05-20 13:00:00Гевгелија с.Раброво и корисниците кај бензинската пумпа кај зона Раброво.
    2022-05-20 08:45:002022-05-20 14:30:00Гостиварул.Браќа Блажески ( над училиштето Гоце Делчев), бул.Браќа Ѓиноски ( покрај Сахем).
    2022-05-20 08:00:002022-05-20 14:30:00ДелчевоСАСА: МХЕ Каменичка Река.
    2022-05-20 09:05:002022-05-20 13:00:00ДелчевоДЕЛЧЕВО: Населба Пролет, Методи Митевски Брицо, Вера Јоцич, Никола Карев, Даме Груев, Ѓорче Петров.
    2022-05-20 09:30:002022-05-20 12:30:00КавадарциКАВАДАРЦИ: ул.Пролетерска и дел од Задругарска.
    2022-05-20 09:30:002022-05-20 10:30:00КавадарциНЕГОТИНО: 8-ми Ноември, Ѓорѓи Димитров, Фемо Кулаков.
    2022-05-20 08:30:002022-05-20 14:00:00КратовоОРАШАЦ: с.Орашац, с.Герман, с.Нерав.
    2022-05-20 08:00:002022-05-20 11:00:00КумановоКУМАНОВО: без напојување ќе останат корисниците од Плоштад Нова Југославија,Тинекс,Тутунска банка.
    2022-05-20 08:30:002022-05-20 13:30:00Кумановос.Горно Којнаре, Мааало Кратовци.
    2022-05-20 04:00:002022-05-20 08:00:00КумановоЛИПКОВО: дел од корисниците од Никола Тесла, Долно Којнаре, Златен клас, Горно Којнаре, Четирце, Табановце, Сопот, караула Сопот, Граничен премин Табановце, Ваксинце, Режановце, Лојане, Опае, Лопате, Липково, Отља, Хидроцентр. Брегтјанска, Соул Хидро Пауел, Матејче, Никуштак, Стрима, Рнковце, Гошинце, Лукаре, Агро Кум-во објекти, КИК Циглана, Југо Фер, Живин. фарма Ваксинце, ФЗЦ
    2022-05-20 11:30:002022-05-20 14:00:00КумановоКУМАНОВО: без напојување ќе останат корисниците од ул.Гоце Делчев, Трст, Гарнизон.
    2022-05-20 10:00:002022-05-20 14:30:00ПрилепПРИЛЕП: с.Никодин, с.Ракле, с.Топлица.
    2022-05-20 10:00:002022-05-20 14:00:00ПрилепПРИЛЕП: с.Витолоште, с.Полчиште, Репетитори на св.Пантелејмон.
    2022-05-20 08:30:002022-05-20 12:30:00Скопје АеродромСКОПЈЕ - КИСЕЛА ВОДА: ул. Божидар Аџија од Пелагонија до ул. Д. Х. Димов.
    2022-05-20 09:00:002022-05-20 13:00:00Скопје АеродромСКОПЈЕ - КИСЕЛА ВОДА: Дел од ул.Мариовска.
    2022-05-20 08:30:002022-05-20 15:00:00Скопје АеродромЗЕЛЕНИКОВО: дел од с.Зелениково м.в.
    2022-05-20 08:40:002022-05-20 14:30:00Скопје Васил ГлавиновСКОПЈЕ - ГАЗИ БАБА: ул 13 Август-Охридски Договор, ул 1633, ул Роман Каскалиев.
    2022-05-20 11:00:002022-05-20 14:00:00Скопје Ѓорче ПетровСКОПЈЕ - КАРПОШ: дел од улица Ванчо Мицков.
    2022-05-20 09:00:002022-05-20 11:00:00Скопје Ѓорче ПетровСКОПЈЕ - КАРПОШ: бул.Партизански.
    2022-05-20 08:30:002022-05-20 11:30:00Стругас.Бороец и поголем дел од потрошувачите на с.Лабуништа (дел према Мустофци, дел околу Амбулантата и школо, Лабуништа краста).
    2022-05-20 07:00:002022-05-20 17:00:00ШтипС.КАДРИФАКОВО, МЛИН ИВАНА, НИКО 2002, ЛЕБЕД(СЛОГА КАДРИФАКОВО).
    2022-05-20 10:00:002022-05-20 14:30:00ШтипШТИП: две згради на ул. Горги Петров, нас. Сењак, Штип.

    НАЈНОВИ ВЕСТИ

    Струја