петок, септември 29, 2023
spot_img
Повеќе

  Поскапува ЕУРОСУПЕР БС-95 за половина денар за литар

  Бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 поскапува за половина денар, а за толку поевтинува Екстра лесното масло за домаќинствата (ЕЛ-1) од ноќеска на полноќ, одлучи Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги.

  Новата цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе изнесува 85 денари, а на Екстра лесното масло за домаќинство на (ЕЛ-1) 72,5 денари. Поскапува и Мазутот М-1 НС за 0,330 денари и новата цена ќе изнесува 41,409 денари за килограм.

  Не се менуваат цените на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98 и на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и литар и натаму ќе се продава за 87 денари, односно 74 денари.

  НАЈНОВИ ВЕСТИ

  Струја