среда, февруари 8, 2023
spot_img
Повеќе

  Поевтинуваат Еуросупер БС-95 и мазутот, останатите нафтените деривати со непроменета цена

  Цените на нафтените деривати остануваат непроменети, освен за Еуросупер БС-95 кој се намалува за половина денар. Пониска цена од полноќ ќе има и мазутот.

  Согласно денешната одлука на Регулаторната комисија за енергетика, новата цена на Еуросупер БС-95 ќе биде 67 денари за литар, а на Мазутот 34,5 денари за килограм.

  Цената на Еуросупер БС-98 останува 69 денари, на дизелот 58,5 и на Екстра лесното масло за домаќинство 58 денари за литар.

  Цените на нафтените деривати се менуваат секој понеделник. 

  НАЈНОВИ ВЕСТИ

  Струја