недела, јули 21, 2024
spot_img
Повеќе

  Поевтинуваат бензините и дизелот

  Бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) од полноќ поевтинуваат за еден денар, а  ЕУРОСУПЕР БС-98 за 0,50 денари по литар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика.

  Малопродажната цена на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) останува иста.

  Новата цена на ЕУРОСУПЕР БС – 95 е 109 денари, на ЕУРОСУПЕР БС – 98 е 111,50, на  ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 109 и на Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) 107 делари за литар.

  За 0,986 денари поевтинува и мазутот, и еден килограм ќе чини 53,305 денари

  НАЈНОВИ ВЕСТИ