среда, април 17, 2024
spot_img
Повеќе

  Од утре цената на Еуросупер БС – 95 повисока за два денари

  Од полноќ малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се зголемува за 2,00 ден/лит. Цените на останатите  деривати не се менуваат.

  Од 28.10.2022 година од 00:01 часот максималните цени на нафтените деривати ќе изнесуваат:

  Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 95 90,00 (денари/литар)

  Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 98 90,50 (денари/литар)

  Дизел гориво ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 100,50 (денари/литар)

  Масло за горење Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) 97,00 (денари/литар)

  Мазут М-1 НС 49,483 (денари/килограм)

  НАЈНОВИ ВЕСТИ