вторник, март 9, 2021

ЕДС доминира на целосно либерализираниот пазар на струја во С. Македонија

Компанијата ЕДС, како доминантен играч продаде најмногу струја до крајните потрошувачи во 2019, годината во која за прв пат започна да функционира целосно либерализираниот...
Повеќе

  Од полноќ бензините поскапуваат за два, а дизелот за половина денар

  Со одлука на Регулаторната комисија за енергетика малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 од вечерва на полноќ се зголемуваат за 2 денари по литар, во однос на цените утврдени минатата недела и со тоа цената на ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе изнесува 60,50 ден/лит, додека ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава за 62,50 ден/лит.

  Цените на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ1), се зголемуваат за 0,50 ден/лит, па така ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) ќе се продава за 49,50 ден/лит, а цената на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) ќе изнесува 49,50 ден/лит.

  Малопродажната цена на Мазутот М-1 НС се зголемува за 0,762 ден/кг и ќе изнесува 25,311 ден/кг.

  Latest Posts

  НАЈНОВИ ВЕСТИ

  Струја