петок, септември 29, 2023
spot_img
Повеќе

  Ново зголемување на цените на горивата

  Цените на бензините од полноќ се зголемуваат за два денари за литар, а на дизелот за денар ипол, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. За еден денар поскапува и Екстра лесното масло за домаќинство.

  Новата цена на Еуросупер БС-95 ќе биде 86 денари за литар, Еуросупер  БС-98 ќе се продава по цена од 88 денари за литар,а дизелот по цена од 87 денари за литар. Новата цена на Екстра лесното масло за домаќинство ќе биде 85 денари за литар.

  Се зголемува и малопродажната цена на мазутот за 0,510 ден/кг и сега ќе изнесува 52,294 ден/кг.

  НАЈНОВИ ВЕСТИ

  Струја