петок, септември 29, 2023
spot_img
Повеќе

  Ковачевски заминува од функцијата генерален директор на ЕСМ

  Васко Ковачевски ја напушта директорската позиција во АД ЕСМ.

  Ковачевски за ТВ 24 потврди дека ја депонирал неговата оставка до премиерот  Димитар Ковачевски.

  Денеска ќе имаат заедничка прес конференција на која ќе има детали за оставката на првиот човек на Електрани на Северна Македонија.

  Ковачевски пред да стане директор на ЕСМ беше на чело на РЕК „Битола“, а претходно во два наврати беше и пратеник во Собранието.

  НАЈНОВИ ВЕСТИ

  Струја