недела, јуни 16, 2024
spot_img
Повеќе

  Дизелот поевтинува за 2,5, а бензините за половина денар

  Малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ од полноќ се намалува за 2,50 денари, а на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 за 0,50 денари по литар. За 2,00 денара поевтинува и Екстра лесното масло за домаќинство, соопшти Регулаторната комисија за енергетика.

  Новата цена на ЕУРОСУПЕР БС 95 ќе биде 93,50, а ЕУРОСУПЕР БС – 98 ќе чини 96,00 денари за литар.

  ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) ќе се продава за 96,00 денари, а Екстра лесното масло за домаќинство за 91,00 денар за литар.

  Малопродажната цена на Мазутот М-1 НС се намалува за 0,806 ден/кг и ќе изнесува 49,189 ден.

  НАЈНОВИ ВЕСТИ