среда, декември 7, 2022
spot_img
Повеќе

  Бензините и дизелот поскапуваат за половина денар

  За половина денар поскапуваат Еуросупер БС-95 и Еуросупер БС-98 и дизелот, а екстра лесното масло за домаќинство за еден денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.  

  Од полноќ новата цена на Еуросупер БС – 95 е 68 денари за литар, на Еуросупер БС-98 е 70 денари, дизелот – 60,50 денари, а екстра лесното масло 60 денари за литар.

   Мазутот поскапува за 1,008 денари и еден килограм ќе се продава за 34,889 денари. 

  НАЈНОВИ ВЕСТИ

  Струја